خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

پرطرفدارترین نام جهان بازگشت به گوناگون
ثبت شده در تاریخ 18-آبان-1392 -- تعداد بازدید : 1338 بار
یک روزنامه اسپانیایی نوشت: نام «محمد» بیشترین اسم را در جهان دارد.
به گزارش روزنامه اسپانیایی «ای‌بی‌سی» نام محمد برگرفته شده از نام (حضرت) محمد پیامبر اسلام(ص) هم اکنون در جهان بیشترین نام را در میان نام‌های مورد استفاده جهان دارد.
به نوشته این روزنامه، هم اکنون نزدیک به 150 میلیون نفر در جهان «محمد» نامیده می‌شوند.
این روزنامه افزود: نام محمد در پاکستان،‌ هند و بنگلادش،‌بیشترین فراوانی را دارد و در ترکیه به شکل Mehmet، در بوسنی به شکل Meho، در آفریقا Mamadou و در ایران و افغانستان،‌ محمد بیشترین است. همه این اسامی از نام محمد برگرفته شده‌اند.
این روزنامه اسپانیایی ادامه داد: محمد بیشترین فراوانی را در جهان دارد. علاوه بر کشورهای پرجمعیت مسلمان، در شمار زیادی از کشورهای غیرمسلمان، نام محمد فراوانی بالایی دارد.
به عنوان مثال، «محمد» در برخی مناطق فرانسه پرطرفدارترین نام است و در انگلیس و اسپانیا هم نام محمد در رتبه ششم پرطرفدارترین اسامی قرار دارد. محمد، بیشترین و پرطرفدارترین نام در میان مسلمانان و جهان است.
اسم محمد در کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان و جهان اسلام به صورت «محمد»، در آلبانی به سه شکل Mehmed، Mahommed و Mahomet، در ترکیه به شکل Mehmet، در زبان لاتین Mahometus و در زبان اسپانیولی Mahoma نوشته می‌شود.محمد به معنی بسیار ستایش شده و از ریشه حمد است.
بخش نظرات
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا