خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

حفظ دستاوردهاي محرمبازگشت به امام رضا علیه السلام
ثبت شده در تاریخ 13-آذر-1392 -- تعداد بازدید : 2146 بار


براي حفظ دستاوردهاي محرم چند دستور وجود دارد كه امام رضا(ع) به ريان بن شبيب فرمودند:


اي پسر شبيب، اگر دوست داري كه گناه صغيره و كبيره ات را خداوند بيامرزد و خدا توفيق توبه اي به تو بدهد كه گناه صغيره و كبيره اي در نامه ي عملت باقي نماندپس روزانه قطره ي اشكي بر حسين(ع) بريز. آن روز خداوند بين تو و گناه حجابي ايجاد مي كند و يا در يكي از نمازهايت توفيق توبه از گناه را به تو مي دهد.


اي پسر شبيب، اگر دوست داري كه خداوند را ملاقات كني و نامه اي كه به دست چپت مي دهند، بدون گناه باشد و آن نامه اي كه به دست راستت مي دهند مملو از خير وبركت باشد، روزانه حسين(ع) را زيارت كن ( به هر شكلي كه ميتواني ،يا بازيارت عاشورا و يا با صبح ها رو به كربلا سه مرتبه بگو صل الله عليك يا ابا عبدالله)


اي پسر شبيب، اگر مي خواهي در قيامت خوشحال باشي و همسايه ي رسول اكرم(ص) در غرفه ي بهشتي باشي پس روزانه بر قاتلين امام حسين(ع) لعنت بفرست .


اگر ميخواهي مسرور و خوشحال باشي و از آن جماعتي باشي كه در ركاب حسين(ع) شهيد شده اند پس روزانه بگو  يَا لَيْتَنِي كُنتُ مَعَهُمْ فَأَفُوزَ فَوْزًا عَظِيمًا.اي كاش من با شما بودم و به رستگاري بزرگ مي رسيدم.


اي پسر شبيب! اگر خوشحال مي شوي كه در درجات بهشت با ما همنشين باشي، پس در جهت غمهاي ما محزون و غمگين باش و در جهت شادي ما، خوشحال باش و چنگ بزن به دامن ولايت ما اهل بيتو بدان اگر سنگي را دوست داشته باشي با آن سنگ محشور مي شوي و چطور كسي ما را دوست داشته باشد و با ما محشور نشود .


و توصيه ي ديگر در باب حفظ دست آوردهاي محرم اينكه،


رسول اكرم(ص): دنيا مثل سنگ آسياب مدام مي گردد و تو هم نمي تواني بايستي و بايد با آن بگردي، پس با دنيا بگرد اما در حالي بگرد كه قرآن خدا در بغلت باشد و گردش روزگار بين تو و قرآن جدايي نيندازد.



.

بخش نظرات
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا