خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

در مورد شیر خشک چه بگوییم؟!بازگشت به خوردنیها و آشامیدنیها
ثبت شده در تاریخ 27-اسفند-1394 -- تعداد بازدید : 2476 بار

اساسا در مورد ماهیت و حقیقت این محصول نمی شود اطلاع دقیقی (به جز آنچه که از ترکیبات روی آن است) ارائه داد. ولی می شود از قرائن و شواهد دیگری استفاده کرد؛
مثل اینکه اولین بار که ساخته شد (در زمان شاه) به صورت رایگان بین مردم توزیع شد تا این که آرام آرام استفاده از آن در بین مردم عادی شد و سپس وارد عرضه ی اقتصادی شد.
برخی از شرکتهای این محصول، یهودی هستند.
بسیاری از مشکلاتی که امروزه بوجود آمده، به اقرار خودشان، ناشی از این محصول است (مثل شیوع دیابت و .......)
یادم هست که اوائل انقلاب که تبلیغات به این شکل ممنوع بود و اساسا تبلیغی هم وجود نداشت، تبلیغ شیر خشک (مثل گی گز 2) به طور وسیع انجام می شد و آن را جایگزین شیر مادر معرفی می کرد. این در حالی است که امروزه بعد از آن که کارشان را روی بشر انجام دادند، روی قوطی این شیر روایتی (که معلوم نیست از کجا آورده شده است) از پیامبر ص نقل می کنند که هیچ چیز جایگزین شیر مادر نیست!!!!
در بسیاری از محصولات امروزی (مثل بعضی از شیرهای پاکتی، پنیرهای بسته بندی، ماست ها، بیسکوییت، کلوچه، بستنی های کارخانه ای و......) یکی از ترکیبات اساسی آن، شیر خشک صنعتی است.
به جرأت می توان این محصول را یکی از دستاوردهای شگفت و کم نظیر سالها تحقیقات یهود معرفی کرد.
دوستی نقل می کرد که دارای فرزند دختری شد و به خاطر مشکلاتی مجبور شد که به او در زمان شیردهی، شیر خشک دهد..... می گفت از لحظه ای که به او شیر خشک دادم، گردن دخترم بوی بدی به خود گرفت به طوری که حتی وقتی که از حمام هم می آوردم، بلافاصله بو شروع می شد..... یک بار روایتی دیدم که در آن گفته شده بود که وقتی خاستگاری دختری می روید، زنی را بفرستید که گردن دختر را بو کند و اگر بوی طیب داد، با او ازدواج کنید..... در ذهنم ربط بین روایت و اثر شیر خشک برقرار شد و حدس قوی زدم که بوی طیب گردن دختر حاکی از خصوصیات جسمی و روحی می تواند داشته باشد که در روایت اشاره به آن شده است و این شیر خشک، نابود کننده ی آن خصوصیات است......
حدس قویّ ما این است که در ساختار این محصول (که در بسیاری از مواد غذایی ما هم نهادینه شده است) مدلی از ترکیبات (به نحو سرّی) به کار رفته است که استفاده ی آن در مراحل متعدد و دراز مدت، می تواند آثار مخرّبی بر سیستم عرقی (ژنی) و در نتیجه بستری برای پیدا شدن انواع امراض جسمی و حتی روحی باشد. شبیه آثاری که در روایات برای شراب و اثرات منفی آن بر ژنها معرفی شده است.

عضویت در کانال: https://telegram.me/tayeba
بخش نظرات
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا