خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

دلت پاک باشه بازگشت به مقالات عمومی
ثبت شده در تاریخ 10-آذر-1394 -- تعداد بازدید : 1603 بار

یکی از راهبرد های دشمن:

امروزه یکی از راهبردهای دشمن برای لگد مال کردن دین و ایمان جوانان استفاده از ابزار هنر و قلم زنی است. بسیار زیبا و هنرمندانه حقایق رو کتمان می کنند و برخی هم ناآگاهانه همون جملات و گفته ها رو منتشر میکنند. یکی از اون یادداشت ها رو امروز براتون مینویسم.

«مردان شالیکار به ساق برهنه زنان شالیکار بی اعتنایند همانگونه که بیرون بودن زلف زنان ایل جزیی از پوشش زیبایشان است و هیچ مرد اصیل قشقایی و بختیاری به زلف زنان ایل توجهی نمیکند.
گرگ اگر هوس گوشت کند، پوست شکار برایش مهم نیست...
حجاب باید باطنی باشد نه ظاهری !
به فرزندان خود خوب دیدن را بیاموزید...»

طرح شبهه:

نکته کلیدی تو این متن همون جمله معروفیه که خیلی هامون تو سر زبونمون هست. «دلت پاک باشه، انشاءالله خدا میبخشه، اصل دل توست و...» اتفاقا تو متنی که خدمتتون ارائه کردم هم داره میگه مهم باطن توست، مهم نیت توست. اینکه تو ظاهرت با حجاب باشه یا نباشه خیلی مهم نیست! اونی که خیلی مهمه نیت و دله که باید پاک باشه و باطنت رو از هرگونه خباثت، پاک نگهداری!!!!!!

آیا شما هم موافقید؟!؟!؟!

پاسخ:

با یک مثال توضیح بدم:

تیم ملی کشورمون رو فرض کنید. اگه یکی از اعضای تیم، لباس تیم طرف مقابل رو بپوشه و بخواد تو تیم کشورمون بازی کنه . اولین حرفی که مربی تیم بهش میزنه اینه که شما چرا این لباس رو پوشیدی؟ چرا لباس تیم خودمون رو نپوشیدی؟ (یعنی درسته که قصد و نیت تو درسته و قراره به نفع این تیم بازی کنی اما باید ظاهرت هم درست باشه و لباس همین تیم رو بپوشی )

در دین اسلام هم خداوند 2 معیار برای خوب بودن اعمال و رفتار ما انسان ها معرفی کرده:

1. نیت خوب یا همون دل پاک

2. عملکرد خوب یا همون ظاهر درست

بدین معنا که اگر قرار باشه رفتار درست رو از غلط تشخیص بدیم هم باید به نیت و باطن آن توجه کنیم و هم به عملکرد و ظاهر آن.

به این آیه قرآن توجه کنید: إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ (سوره مبارکه عصر آیه،﴿۳﴾ )

خداوند در این آیه می فرماید: اگر میخواهی از جمله کسانی که در خسران هستند نباشی هم باید نیت و باطن خودت را اصلاح کنی و هم عملکرد و ظاهرت را.

نتیجه:

درسته که حجاب باطنی مهمه اما درکنارش حتما باید به ظاهرمون هم رسیدگی کنیم. پس هم حجاب باطنی و هم حجاب ظاهری هر دو مهم است. و مسلمان حقیقی کسی است که علاوه بر نیت و باطن خوب عملکرد و ظاهرش هم خوب و صحیح باشه.

سپاس و تقدیر:

از همه عزیزانی که هم در ظاهر و هم در باطن حجاب خودشون رو رعایت می کنند سپاسگزارم.

بخش نظرات
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا