خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

قدرت مالی نداریم تا سلامتی شما را تضمین کنیم !!بازگشت به طیبات
ثبت شده در تاریخ 09-بهمن-1394 -- تعداد بازدید : 1262 بار

 

قدرت مالی نداریم تا سلامتی شما را تضمین کرده و بازگردانیم، ولی در عوض چیز دیگری داریم....

امروزه که غول پرقدرت تبلیغات، گوشها را کر کرده است و چشم ها را به حقایق بسته است، فرصتی به طرف مقابلش نمی دهد که کلامی از حقیقت را به مردم بگوید تا قدری اندیشه کنند و واقعیت را آن گونه که هست، پیدا کنند..... غول هایی مثل شرکت های تجاری، داروسازی، کارخانه ها، بیمه ها و مشاغلی که سود و تجارتشان در گرو عدم سلامت، ضعف و بیماری جامعه رقم می خورد.

ما پول نداریم تا هر روز با یک بیمه با شرائط خاص، قرارداد ببندیم تا در شرائط بیماری و...... تضمین محدود مالی برای پرداخت های ما کند. قدرت مالی نداریم تا هر روز برای دفع و رفع یک مرض، هزینه های سنگین درمانی بپردازیم.

همچنین قدرت مالی برای تبلیغ مطالبی که بسیاری از آنها سلامتی را به راحتی به ما برمی گرداند، نداریم. توان مقابله با بوق های تبلیغاتی گسترده در شیوع اغذیه ی مضر و جلوگیری از آنها را هم نداریم.....

اما یک چیز داریم: بیان حقایق سلامتی؛ به عبارت دیگر بیان یک دستگاه علمی که خروجی آن به شرط عمل کردن، کاستن از این فوج امراض و دردها است. چیزی که دیگر برای هر کسی تصورش، یک خیال است. حتی به حدی رسیده که سلامتی تبدیل به یک محال عقلی شده است.

این دستگاه علمی، حاصل تلاش هزاران ساله ی علماء این فن است که اصل آن تعالیم انبیاء به بشر بوده است. علمائی که برای هیچ مزدی این زحمات را کشیدند و هیچ چشم داشتی برای توسعه و ترویج آن به جزء ارزش ذاتی علم، نداشتند. برعکس فضای امروز ...... که بماند.

و آنچه که از دستان پر مهر شما ساخته است، گسترش این مطالب به نحو وسیع و عمومی و تبلیغ آن به اطرافیان و دوستان خود ولو در حد مذاکره ی علمی و نقدی؛ تا انشاء الله مقدمه ای برای عمل و هدایت جامعه در مسیر سلامت و درستی شود.

اصل مقصود عمل صالح است به نص قرآن که مقدمه ی آن اکل طیبات است:

كُلُوا مِنَ الطَّيِّباتِ وَ اعْمَلُوا صالِحا (سوره مؤمنون/آیه51)

پس آنچه وظیفه ی ماست، بیان زحمات هزاران ساله ی مباحث حفظ الصحه (یعنی چه کار کنیم که سالم باشیم و مریض نشویم) در حد وسع

و آنچه شما می توانید انجام دهید، بخل نورزیدن در این مسیر است؛ یعنی نشر و گسترش این مطالب و بحث و گفتگو بر سر آن در حد ممکن. (ولو در حد عضویت دیگران در کانال ما)

آرزوی قلبی ما این است که یک روز، رشته های پزشکی تنها و تنها تبدیل به یک مرکز مطالعات و تحقیقات شود نه محل کسب و درآمد از امراض جامعه.....

ما را در این مسیر دعا بفرمایید.لینک کانال :  https://telegram.me/tayeba 

بخش نظرات
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا