خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

ریزش موبازگشت به اطلاعات عمومی
ثبت شده در تاریخ 06-مرداد-1392 -- تعداد بازدید : 836 بار
" بسمه تعالی "
ریزش مو
  • امروز ریزش مو یک مشکل عمومی است و بعضی اوقات به یک کابوس تبدیل می شود که بهترین روش درمان طبیعی ریزش مو استفاده از گیاهان متفاوت است.
 
  • بعضی از گیاهان مانند صبر زرد و گزنه تصفیه کننده خون و تحریک کننده رشد مو است دراین مطلب به چند گیاه برای ریزش مو اشاره می کنیم.
صبر زرد ـ مصرف این گیاه باعث رشد مو و مانع ریزش آن می شود. صبر زرد جریان گردش خون در پوست سر را بهبود می بخشد و رشد مو را تحریک می کند.

غان ـ      روغن تهیه شده از درخت این گیاه به کاهش ریزش مو کمک می کند و باعث رشد مو می شود ـ اغلب این گیاه به افرادی که از کم شدن مو رنج می برند توصیه می شود.

بابا آدم ـ این گیاه بعضی از مواد شیمیایی را که باعث ریزش مو می شود از بدن سم زدایی می کند. عصاره روغن ریشه این گیاه که یکی از مؤثرترین گیاهان برای جلوگیری از ریزش مو به حساب می آید که سرشار از اسیدهای چرب طبیعی است که برای حفظ موی سر و رشد طبیعی آن لازم باشد.
علف گربه ـ این گیاه ضد خارش است و رشد مو را تقویت می کند.

بابونه ـ    بابونه برای موهای چرب که حاوی شوره سر است مفید می باشد علاوه برآن این گیاه با ایجاد تعادل در میزان آب مانع خشک شدن پوست می شود. بابونه تارهای مو را تقویت و احیا می کند و آسیبهای مو را که بر اثر بیماریهای داخلی بوجود می آید به حداقل می رساند.

دم اسبی ـ این گیاه حاوی ماده ای به نام Silica است که با جوان سازی پیاز مو باعث رشد آن می شود علاوه برآن این ماده به رشد ناخن نیز سرعت می بخشد. میتوان روغن آن را بطور مستقیم روی پوست بمالید و با این که بصورت خوراکی ـ کپسول آن را مصرف کنید. گیاهان دیگری که مانع ریزش مو می شود عبارتند از شیرین بیان ـ همیشه بهار ـ گزنه ـ جعفری ـ رزماری ـ مریم گلی
                                                                                                           

                                                                                                                                                                 نسترن
 
بخش نظرات
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا