خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

" الوداع ، ماه خدا"بازگشت به مناسبتها
ثبت شده در تاریخ 13-مرداد-1392 -- تعداد بازدید : 883 بار
" الوداع ، ماه خدا"
 
          گویی همین چند لحظه پیش بود که به پیشوازت آمدیم و آمدنت را جشن گرفتیم و خداوند متعال نیز ما را به ضیافت خود فراخواند.
ای ماه خوب خدا با یک دل غافل به پیشوازت آمدیم و اکنون با یک کهکشان نور به بدرقه و وداع با تو، به امید دیداری دوباره به یکدیگر تبریک میگوئیم و آرزوی قبولی طاعت خود و دیگران را داریم، عید ما را، عید همه مسلمانان جهان قرار بده عیدی که آخرین عید ما،
بی حضور وظهور یار باشد. عیدی که در آن همه خونخواران و دشمنان اسلام به عزا بنشینند و ما به عدد طول سالهای انتظار و انتقام همچنان پرچم «انََّا الارض برثها عبادی الصالحون» ا افراشته نگه داریم، باشد تا صبح دولت، بدمد و او نیز یاران جان برکف خویش را از میان ما برگزیند.

          امسال نوجوانان را برای نخستین بار به پای سجاده روحانی دعا و نیایش و خوان نورانی سحری و افطاری کشاندی
، چه لذتبخش، طعم شیرین بندگی و اطاعت را در کام همه خسته دلان زنده کردی، چه باشکوه و شماری را نیز آخرین میهمانی شان کردی مادرانی را به رحمت یا نعمت ولادت فرزندی شادمان ساختی ولی ما ... همچنان در انتظار رؤیت طلعت مه پیکر آخرین حجت حق(ع) به سر میبریم و با همان دستهایی که طی این شبها به درگاهت دراز میکردیم، این بار نیز دست و رو به پیشگاهت بلند میکنیم و پیشانی به آستان عرشت می ساییم و میخواهیم و میخوانیم : (خدایا سرمای دل ما را به بهار ظهور او وصل کن ، آمین).

          خدایا آبشار و ترنم جام مغفرت، رحمت و برکت خویش را از فراز ساغری های شور زده ما برنگیر و سکوت مرموز لیالی قدر رمضان سال آینده را نیز قسمتمان گردان.
          خدایا این وداع ما را آخرین وداع با ماه خوب خود قرار مده، آمین.

          خدایا اگر دراین ماهی که به یک چشم برهم زدن آمده شام تار ما را مهتابی کرد و رفت، از یاد تو، از یاد یتیمان، گرسنگان و مستمندان، از یاد روزه دارانی که تنها به جرم آنکه محب تو بودند تنها، در خون خویش غلتیدند و افطار سرخ کردند
، از یاد پیر مردان روزه دار فلسطینی که رسید ایمان و اعتقاد خویش را با خون خود امضاء کردند، غفلت کردیم و به ذکر و تسبیح زبانی تو دلخوش داشتیم، خدایا اگر چنین کردیم، امیدی به بهبودی خود نداریم، مگر اینکه به حق عیدسعید فطر قلم عفو خود را بر این تبانی صریح ما با شیطان کشی و از قصور و نادانی ما درگذی. آمین.

 
 
 
 
 

بخش نظرات
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا