خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

باغ پرندگان کیشبازگشت به نقاط گردشگری ایران
ثبت شده در تاریخ 22-بهمن-1389 -- تعداد بازدید : 1273 بار
باغ پرندگان کيش، يکي از زيبا ترين جاذبه هاي گردشگري اين جزيره است. مراحل راه اندازي باغ پرندگان به وسعت 3 هکتار از سال1380 آغاز شد و هم اکنون روزانه 500 گردشگر از اين باغ ديدن مي کنند. باغ در دو قسمت جداگانه ، فضايي مناسب را براي نگهداري پرندگان فراهم کرده است.
بازديدکنندگان در اولين بخش با عبور از مسيرهاي سبز و زيبا و توقف در کنار قفس ها، پرندگان مختلف را مي بينند و با مطالعه مطالب درج شده بر روي هر قفس، اطلاعات جامع و مفيدي درباره زيستگاه، نوع تغذيه و ويژگي هر پرنده به دست مي آورند.
دومين بخش محوطه اي است زيبا به مساحت حدود 2هکتار که فضاي مناسبي را براي پرواز آزادانه پرندگان فراهم کرده است.
در اين باغ بيش از 55 گونه از پرندگان قاره هاي آسيا ، آفريقا و امريکا نگهداري مي شوند. در برکه وسط باغ/ فلامينگوها، پليکان هاي پاخاکستري و سفيد درناي تاج دار، ايبيس، قوها و انواع لک لک هاي مارابو و سدلبيلد در محيطي کاملا طبيعي، مناظر کم نظير و زيبايي را در برابر ديد گردشگران قرار مي دهد.
از ديگرگونه هايي که در باغ پرندگان کيش مشاهده مي شود، مي توان طاووس ها، انواع طوطي هاي سبز، کاسکو، کاکاتوآلبا، ماکائو، طاووسک ها، قرقاول چيني، پنگوئن هاي پاسياه، توکان و مرغ شاخ دار را نام برد.
علاوه بر پرندگان مختلف، تمساح گاندو يا پوزه کوتاه، آهو و ميمون نيز در اين باغ نگهداري مي شود.
خانم محمودي کارشناس باغ پرندگان کيش گفت: گردشگران خارجي و داخلي از ديدن پرندگان در محيط طبيعي شگفت زده مي شوند، توسعه فضاي زير تور و افزايش گونه هاي پرندگان را از برنامه هاي در دست اجراي باغ پرندگان دانست. در دنياي کنوني که صنعت گردشگري يکي از راه هاي مهم توسعه اقتصادي است ايجاد جاذبه هاي منحصربه فرد و تاسيس باغ پرندگان جايگاه ما را در بازار گردشگري منطقه تثبيت مي کند
 


آلبوم تصاویر جزیره کیش

بخش نظرات
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا