خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

مقالات عمومی

چرا با وجود علم امامان شیعه زهر خوردند ؟

اگر معصوم علیه السلام به شما امر کند که به جنگ با دشمن روید و احتما کشته شدن شما حتمی باشد ، یا برای نجات افراد گرفتار در آتش داخل ساختمانی شوید که می دانید هر لحظه فرو می ریزد ، آیا کسی شما را مذمت می کند ؟ آیا این علم شما که علم قطعی و بشری است ، مانع از انجام وظیفه می شود ؟ یا شما به دلیل وجود مصلحتی بزرگتر جان خود را فدا میکند ؟ ایت الله سید عبدالحسین طیب

آیا امروزه نیز باید در مسافرت نماز را شکسته خواند ؟

فراموش نکنیم که ما احکام خود را باید از طریق معصومین علیهم السلام دریافت کنیم ، زیرا منبعی جز آن وجود ندارد . همانگونه که با توجه به اجمال امر به نماز در قرآن ، کیفیت اصل نماز را از روایات بدست آورده ایم ، احکام مربوط به آن نیز باید از خود روایات بدست آید .

نگاه تحلیلی به معرفه و نکره در ادبیات عرب

اما ادیب در خصوص ملاک مشخص بودن مدلول ، سخنی نگفته است ، یعنی بیان نکرده که ملاک معین بودن نزد متکلم است ، یا مخاطب یا هردو . در ضمن نسبت به تشکیکی بودن شناخت مدلول لفظ نیز بحثی به میان نیاورده است و در جایی تبیین نشده که ضابطه برای معرفه و نکره بودن چیست ؟

جشن نوروز

ای کاش ، می شد هفت حساب به نیت هفت سین افتتاح می شد و مردم وجه هر کدام از هفت سین خود را به آن حساب واریز می کردند ، بعد در صدا و سیما شاهد بودیم که مثلا حساب سبزه ، فلان بی خانمان را سامان داد ، یا فلان کودک که به دلیل فقر نمی توانست عضو پیوندی تهیه کند ، راهی اطاق عمل شد .

رهبر ؟!

وقتی نتانیاهو میگوید هر جا که سر می چرخانم خمینی و خامنه ای را میبینم

کمک به داعش

آیا شما تمایلی برای کمک به گروه تروریستی و جنایتکار داعش دارید؟ شما می توانید به راحتی و با کمترین زحمت برای اهداف شوم و غیر انسانی این گروه تلاش کرده و قدمی موثر در انتشار افکار آنها بردارید . تعجب نکنید ، اصلا چرا باید تعجب کرد ، مگر کمک کردن به این گروه و افکار و اعتقادات آنها اشکالی دارد ؟ اصلا به نظر شما کمک کردن به این گروه صهیونیستی به چه طرقی تحقیق می یابد ؟

خاله خرس هایی که نام "خلیج فارس" را به رای می گذارند

گوگل نه تنها هیچ نظرسنجی برای نامگذاری خلیج فارس انجام نداده، بلکه اصولا حق چنین خبطی را نیز ندارد. لطفا بخاطر نام خلیج فارس هم که شده، وارد این سایت نشوید.

کرسی آزاد اندیش

منطق را که می گویم به خاطر این است که دیگر از امروز مغالطه نکنیم. دیگر استدلال های غلط را به خورد خودمان ندهیم. یادمان باشد که ما در قبال عقلانیت مان مسئولیم.

دلت پاک باشه

امروزه یکی از راهبردهای دشمن برای لگد مال کردن دین و ایمان جوانان استفاده از ابزار هنر و قلم زنی است. بسیار زیبا و هنرمندانه حقایق رو کتمان می کنند و برخی هم ناآگاهانه همون جملات و گفته ها رو منتشر میکنند. یکی از اون یادداشت ها رو امروز براتون مینویسم.

بازخوانی واژه های عاشورایی

گاهی اوقات گذر زمان چه زیباست. اما گاهی گذر زمان چنان بلایی بر سرمان می آورد که داشته ها و حتی اعتقاداتمان را فراموش می کنیم!!! هیئت عزای حسین (علیه السلام) می گیریم اما یادمان می رود که چرا عزاداری می کنیم؟! امام حسین (علیه السلام) را شهید می خوانیم، اما یادمان می رود که شهادت به چه معناست؟!

1   2   3  
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا