خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

خوردنیها و آشامیدنیها

شیر و گوشت، آبگوشت پیامبران

یکی از بهترین غذاهایی که برای همه ی مزاجها خوب است و بسیار نافع است مخصوصا برای مزاجهای سوداوی و صفراوی (لاغر اندامها)، آبگوشتی است که به جای آب، شیر داخل آن می شود و گوشت با شیر پخته می شود.

در مورد شیر خشک چه بگوییم؟!

اساسا در مورد ماهیت و حقیقت این محصول نمی شود اطلاع دقیقی (به جز آنچه که از ترکیبات روی آن است) ارائه داد. ولی می شود از قرائن و شواهد دیگری استفاده کرد؛

شیربرنج

که به عربی اُرُز ملیّن گویند. غذای معتدل است در رطوبت و یبوست و حرارت و برودت و اگر با شکر یا عسل یا شیره انگور شیرین کنند و بخورند غذای بسیاری از آن در بدن متولد می شود و سریع الهضم است

پنیر

پنیر،دو مطلب در مورد ان گفته شده اول آنکه پنیر را به تنهایی نخورید بلکه ان را با گردو استفاده کنید. دوم آنکه پنیر را صبح استفاده نکنید چون اگر سردی آن غالب شود انسان را در طول روز کسل می کند . بلکه پنیر را در شب مصرف کنبد که اگر هم سردی آن غلبه کند انسان خواب راحتی خواهد داشت.

ماست

ماست برای افراد سرد مزاج مناسب نیست. افراد گرم هم بهتر است انرا با مصلحاتی مانند ، اویشن ، زنیان ، سیاهدانه ، نعناع یا پونه استفاده کنند.

شیر دوا یا شفا

اما روایات بحث را از شیر آغاز می کنیم که قران یکی از نعمت های شگفتی آور خود را شیری معرفی میکند که از بین خون و مدفوع گاو خارج میشود ولی اولا هیچ اثری از بو یا رنگ آن ندارد و گوارا هست برای کسانی که آن را می نوشند

انسان بايد به غذاى خود بنگرد!

نزديكترين اشياء خارجى به انسان غذاى او است كه با يك دگرگونى جزء بافت وجود او مى‏شود، و اگر به او نرسد به زودى راه فنا را پيش مى‏گيرد، و به همين دليل قرآن از ميان تمام موجودات روى مواد غذايى آن هم موادى كه از طريق گياهان و درختان، عائد انسان مى‏شود تكيه كرده است.

چه روغنی مصرف کنیم ؟

در ادامه ی بحث روغن یک مطلب قابل تامل و اندیشیدن است پس از آنکه دیدیم ، پای علم هرکس سینه میزنیم پس از مدتی متوجه میشویم هدفش خالی کردن جیب ما است حالا در قالب چند توصیه که مقداری به سلامتی ما کمک کند و چند برابر موجب پر شدن جیب طرف مقابل شود .

قواعدی کلی در مورد ترکیب در خوردن

خوردن دو غذای سرد و خشک با هم (مانند: سرکه با برنج که موجب دل درد و گاهی قولنج (انسداد روده‌ی بزرگ) می‌گردد.) خوردن دو غذای گرم با هم (مانند: گوشت جوجه کبوتر و سیر که موجب تولید خون غلیظ می شود، یا خوردن سیر و پیاز با هم که هر دو گرم و خشکند.)

خوردن غذاهای هم زمان با هضم مساوی

بنابراین اولین قدم در خوردنی ها، خوردن غذاهایی باشد که هضم مساوی داشته باشد. یعنی وقتی می خواهیم چند چیز را با هم بخوریم، در هضم یکی باشند. پس وقتی شخص مثلا هندوانه می خورد

1   2  
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا