خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

مقالات عمومی

نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی

حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که درباره‌ی آنها مستقیماً با شما سخن بگویم. من شما جوانان را مخاطب خود قرار میدهم؛ نه به این علّت که پدران و مادران شما را ندیده می‌انگارم، بلکه به این سبب که آینده‌ی ملّت و سرزمینتان را در دستان شما میبینم و نیز حسّ حقیقت‌جویی را در قلبهای شما زنده‌تر و هوشیارتر می‌یابم.

بيست و هفتم صفر سال 93 كرج

امام حسن (ع) در سن چهل و هفت سال و پنج شش ماه ، دیده از جهان فرو بسته اند از این ایام هفت سال و شش ماه با پیامبر (ص) زندگی کرده اند و سی سال ما بقی را در جوار علی (ع) زندگی کرده اند و ماجرای غصب خلافت علی (ع) و خانه نشینی ایشان و ماجرای فاطمه (س) و جنگهای علی (ع) خلافت ابابکر و عمر و عثمان و دوره خلافت علی (ع) را دیده اند حتی در تاریخ نوشته اند

بيست و هشتم صفر سال 93 كرج

روز بیست و هشتم صفر روز رحلت پیامبر (ص) است حضرت در روز دوشنبه از دنیا رفته اند و روز چهار شنبه دفن شده اند به جهت اینکه مردم گروه گروه بیایند و بر بدن ایشان نماز بخوانند. آنچه مستند تاریخ است این است که وقتی علی (ع) ، پیامبر (ص) را دفن کردند

بيست و نهم صفر سال 93 كرج

امشب که شب آخر ماه صفر است توسل ما باید به امام زمان (عج) باشد. امشب دل شب، انسی را با ایشان پیدا کنید و دعا کنید و بگویید که یا صاحب الزمان(عج) ما همه ی این کارها را در طول این دو ماه کردیم گفتند:

سي ام صفر سال 93 كرج

عرض می کنم خدمت شما بدون تردید امروز دم غروب احدی از درب خانه حضرت زهرا سلام الله علیها دست خالی برنمی گردد، اما اینکه چه بگیری دیگه به سلیقه خودت بستگی دارد بگو آقا جوری مرحمت کن وقتی که می گویم امام زمان داده باور کنند زیرا امام زمان اگر بدهند کم نمی دهند یه ذره نمی دهند کوچک نمی دهند امام زمان زمانی که دست بگیرند بی نیاز می کنند.

يا أَيُّهَا الْإِنْسانُ ما غَرَّکَ بِرَبِّکَ الْکَريمِ

آیا تا به حال فرصتی برای شما پیش آمده ، تا اندکی در خصوص احوال خودتان فکر کنید . فکر کنم برایتان جالب خواهد بود اگر به مواردی که می گویم ، مقداری فکر کرده و آنها را مورد آزمایش قرار دهید . در حالیکه راه می روید یا نشسته اید و یا هر کار دیگری انجام می دهید ، کلماتی را انتخاب کرده و با صدای آرام و یا در دلتان ، آنها را تکرار کنید .

پوشش مبتنی بر عقل یا ؟

در عرف جامعه و در مکالمات روز مرّه ، منشاء سنجش اعمال را عقل می دانند ، و بسیار شنیده ایم در خصوص عمل کسی ، می گوییم : (( فلان عمل از فلان شخص غیر عاقلانه می باشد )) و یا آنکه ، شخصی را مورد خطاب قرار داده و به او می گوییم : (( به نظرت آیا این رفتار عاقلانه است )) . سنجش اعمال با ترازوی عقل ، عملی کاملا عرفی و صحیح می باشد .

از بين بردن ريشه‌هاي گناه

از آنجا كه ريشه هاي گناه سه رذيله حرص، كبر و حسد است :

خانواده ای عجیب

داستانی که در این پست برایتان نقل میکنم ، یک داستان کاملا واقعی ، تعجب آور و ناراحت کننده می باشد ، اما تامل و دقت در این داستان ، می تواند برای همه ما ماثر و مفید فایده باشد ، برای دوری از پراکندگی سخن و خلاصه گویی ، زمانها و مکانها ذکر نمی شود .

شیعه یعنی صبر و استقامت

تنها در این مذهب طفل 6 ماهه نیز باید قربانی شود ، تنها در این مذهب امان نامه ها و وعده به موقعیت های دنیایی ، ننگ و موجب خجالت می باشد ، تنها در این مذهب در لحظات تنهایی و بی کسی در لحظات سخت مرگ و زندگی

1   2   3  
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا